esmaspäev, 7. juuli 2014

Põgusalt Ecuadorist

Päris paljud on minule kurtnud, et nad ei tea Ecuadorist ja sellest, mis mind ees ootab mitte midagi. Seda, mis mind ees ootab, oskan ka mina ainult aimata, kuigi äkki suudan teid natuke valgustada. Ma arvan, et parim viis Ecuadorist rääkida oleks paralleele tuua, kus võimalik, Eestiga. Võrdlusmoment peaks andma rohkem aimu, mida Ecuador tegelikult endast kujutab.

Ecuadori asukoht (roheline)

Ecuador on suhteliselt väike maa Ladina-Ameerikas, selle pindala on 6.3 korda suurem kui Eesti oma. Meie jaoks vist ei ole ikka väike maa. Pildilt on näha Ecuadori asukoht Ladinas, loodan mitte kuulda enam küsimust: "Kas Ecuador on Aafrikas?" Ecuadori maismaa jaguneb üldiselt kolmeks osaks, ranniku-, vihmametsa- ja mägedepiirkond.  Mina hakkan elama mägedes, ehk La Sierra piirkonnas.

Ecuadori lipp
Ecuadoris elab tsirka 15.2 miljonit inimest, Eestis aga 1.3 miljonit inimest, jällegi kõvasti rohkem kui Eestis. Rahvastiku tihedus on umbes 2 korda suurem, see vist annab natuke rohkem aimu kui puhtalt numbrid. Muidugi tasuks ka mainida, et Ecuadoris on HDI ehk inimarenguindeks (ma loodan, et ikka kõik lugejad mäletavad seda enda geograafia tunnist) ikka päris kõrge - 0.724 ja Eestil 0.846. See pole üldse nii hull, ma arvasin, et on ikka hullem. 


Ecuadori pealinn on Quito, kus elab 1.6 miljonit inimest Tallinna 0.4 vastu. Siiski mina hakkan elama Ambato lähistel, Ambatos elab umbes 180 tuhat inimest, kui ma ei eksi, mis on minu arvates väga mõnusa arvuga linn. Ambato lähistel on üks küla, kus mina elan, mille nime ma kahjuks ei tea (väga keeruline oli) ja seal elab 2 tuhat inimest. Elu oleks mul nagu elaksin ma tsipa Tallinnast väljas. Lisaks peaks veel mainima, et Quito on umbes 2800 meetri kõrgusel merepinnast ja Ambato 2500 meetri kõrgusel. 

Ecuadoris on täiesti teistsugune kliima kui Eestis. Üldiselt jaguneb mandri Ecuador kolmeks osaks: la Sierra, el Oriente ja la Costa ehk mägede-, vihmametsa- ja rannikupiirkonnaks vastavalt. Vihmametsades ja rannikul on loogiliselt palav kliima aga la Sierra piirkonnas on kõvasti külmem. Näiteks kui rannikul oleks umbes 35 kraadi sooja ja mina olen 2500 meetri kõrgusel mägedes, siis paraku oleks minu lähistel temperatuur 20 kraadi, mis tegelikult eestlaste jaoks olekski nagu suvi. Mägedes on väga oluline tegur päike, kui on päikeseline ilm võin rahulikult lühikeste pükstega ringi patseerida aga kui järsku tulevad pilved, läheb ilm päris ruttu külmaks, ka karastunud eestlase jaoks. Ecuadoris on põhimõtteliselt kaks aastaaega - vihmane ja kuiv. Eks need ütlevad kõik: vahepeal sajab tihedalt ja vahepeal on kuiv. Minul on kuiv periood juuli - september ja vihmane jaanuarist märtsini. Rannikul ja vihmametsas on vastupidi (kui ma olen kõigest õigesti aru saanud).  Tahaks ka ära mainida, et nii kõrgel ei ole sääski, see on parim asi mu elukoha juures üldse.

Nagu ma ka varem juba mainisin on mul hostperes kolm õde, isa ja ema (praegu on muidu 3 venda, isa ja ema). Selle koha pealt tuleb ikka väga huvitav aasta. Koolis hakkan ma käima en Collegio Ambato eelviimases klassis, aga ma üritan ennast viimasesse klassi rääkida, sest eelviimane oleks liigagi kerge (kardan, et ka viimane on) ja tahaks lõpetada Ecuadoris kooli, lihtsalt nalja pärast. Lisaks on mul koolis jube koolivorm aga mis seal ikka, täiesti mõttetu asi mille üle viriseda, MA LÄHEN JU FAKING ECUADORI AASTAKS AJAKS. 

Äkki nüüd on see Ecuadori asi natuke selgem, küsimused on oodatud nagu alati ja väike link ka siin all mida kuulata... 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar